Księgowość. Doradztwo Księgowe - Warszawa

Od początku naszej działalności zajmujemy się pełną księgowością osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób prawnych w tym między innymi spółek cywilnych, spółek prawa handlowego, fundacji, stowarzyszeń. Działamy na terenie Warszawy, ale obsługujemy firmy z innych rejonów Polski, w tym Mazowsza.

Profesjonalne usługi księgowe

Na podstawie dostarczonych nam dokumentów (formę ich przekazania ustalamy indywidualnie z każdym klientem) tworzymy niezbędne rejestry, sporządzamy deklaracje związane z podatkiem dochodowym oraz podatkiem od towarów i usług (VAT) oraz pliki JPK.

Przypominamy, że od stycznia 2018 każda z istniejących firm (niezależnie od jej formy prawnej) oraz tych nowo zakładanych, zarejestrowana jako podatnik VAT ma obowiązek składania do właściwego urzędu skarbowego Jednolitego Pliku Kontrolnego spójnego ze składaną deklaracją VAT.

Obsługa księgowa firm

Podstawowymi elementami naszej współpracy z klientami w zakresie prowadzenia usług księgowych są:

  • Prowadzenie ksiąg handlowych, Podatkowej Książki Przychodów i Rozchodów (PKPiR), Ewidencji Przychodów dla celów zryczałtowanego podatku dochodowego.
  • Wprowadzanie i księgowanie dostarczonych dokumentów zgodnie z zasadami rachunkowości i prawa podatkowego (faktury sprzedaży i zakupu, raporty kasowe, wyciągi bankowe- pełna księgowość).
  • Naliczenie podatku dochodowego zgodnie z przyjętą formą opodatkowania, wyliczenie zaliczek na podatek dochodowy i ich rozliczenie roczne.
  • Prowadzenie ewidencji VAT, przygotowanie rejestrów i deklaracji VAT oraz powiązanych z nimi plików JPK.
  • Przekazywanie deklaracji do Urzędów Skarbowych z zastosowaniem elektronicznych kanałów przekazu.
  • Sporządzanie na życzenie klienta wniosków kredytowych.
  • Przygotowanie deklaracji do innych Organów Państwowych np. NBP, GUS oraz innych sprawozdań do Urzędów. 
  • Sprawdzanie rozrachunków i zapisów na kontach księgowych.
  • Przygotowywanie pełnych rocznych sprawozdań finansowych (Na życzenie klienta możemy przygotować sprawozdania za okresy miesięczne lub kwartalne).
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia.

Nie doliczamy dodatkowych opłat za roczne rozliczenia podatku dochodowego oraz sprawozdania finansowe.

Oczywiście wyżej przedstawiona lista oferowanych przez nasze biuro księgowe usług, nie wyczerpuje wszystkich naszych zadań. Wszystko dlatego, że zakres obsługi księgowej dopasowujemy do potrzeb konkretnego klienta. Tym samym nasi klienci płacą tylko za te usługi, których potrzebują i które pozwalają ich firmom prawidłowo funkcjonować.

Obsługa księgowa firm, realizowana przez doświadczone biuro, zapewnia dużą oszczędność czasu i pieniędzy. Przedsiębiorcy, zamiast zdobywać i aktualizować wiedzę z zakresu obowiązujących przepisów i regulacji, mogą skupić się na tym, co dla nich naprawdę ważne – na prowadzeniu firmy, pozyskiwaniu klientów, poszerzaniu oferty towarów lub usług, doskonaleniu obsługi klientów, monitorowaniu efektywności pracy pracowników, wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań itp. Zamiast na sprawach administracyjnych, tworzeniu wewnętrznego działu księgowości i ponoszeniu kosztów organizacji oraz wyposażenia stanowiska pracy dla księgowego, można poświęcić się kreowaniu wizerunku firmy, opracowywaniu strategii marketingowej, zwiększaniu sprzedaży i wielu innych o wiele bardziej istotnych zadaniach. Jednocześnie mając pewność, że księgowość jest w dobrych rękach i można prowadzić firmę z poczuciem bezpieczeństwa, dzięki współpracy z najlepszymi ekspertami w mieście Warszawa. Współcześnie większość firm korzysta z outsourcingu usług księgowych, podatkowych i prawnych, bo jest to rozwiązanie wygodne, niedrogie i zapewniające poczucie bezpieczeństwa – warto brać z nich przykład.

Współpracując z nami, jako firmą świadczącą usługi księgowe oraz doradztwo księgowe i podatkowe, przekazujecie Państwo odpowiedzialność za kwestie finansowe i administracyjne ekspertom. Zyskują też Państwo pewność, że cała dokumentacja będzie prowadzona prawidłowo, terminowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jednocześnie to Państwo określają szczegółowy zakres outsourcingu usług księgowych, tak aby usługi idealnie odpowiadały Waszym potrzebom i oczekiwaniom.

Jeśli szkoda Państwu czasu i energii na księgowość, jeśli nie dysponują Państwo możliwościami lub chęciami do jej prowadzenia to outsourcing usług księgowych jest najlepszym rozwiązaniem. Przekonały się już o tym dziesiątki naszych klientów. Tym bardziej, że obsługa księgowa firm to nie tylko prowadzenie księgowości, ale też cały szereg usług, które mają wspierać przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu. To dodatkowe usługi niezwykle wspierające biznes. Wszystko dlatego, że cenimy sobie kompleksowe podejście do potrzeb naszych klientów, które niejednokrotnie wykracza poza księgowość. I tym wyróżniamy się spośród wielu biur rachunkowych działających w mieście Warszawa.

Na terenie miasta Warszawa działa mnóstwo firm świadczących usługi księgowe, w tym doradztwo księgowe. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać odpowiednie biuro, które zapewni kompleksową księgowość, obsługę kadrowo-płacową i nie tylko. Warto stawiać na biura posiadające odpowiednie certyfikaty, którymi my również możemy się poszczycić. Na biura posiadające solidne referencje. Takie, które zapewniają szeroki zakres oferowanych usług, dzięki którym obsługa księgowa firm jest w pełni kompleksowa. Wreszcie takie biura, które posiadają wygodne rozwiązania IT wspomagające procesy księgowe i ułatwiające współpracę z biurem, nowoczesne narzędzia do analiz i raportowania, a także nowoczesne oprogramowanie. Wszystkie te kryteria spełnia Biuro Usług Księgowych SONAR Sp. z o.o. Do tego możemy się pochwalić doskonałą lokalizacją, która pozwala nam obsługiwać firmy z Warszawy i okolic. Warto tez pamiętać, że współpracujemy z wieloma specjalistami, którzy nie są ściśle związani z księgowością, ale zapewniają kompleksowe podejście do prowadzenia biznesu.

Outsourcing usług księgowych jest doskonałym rozwiązaniem, o ile współpracujemy z rzetelnym biurem. Dlatego warto kierować się dobrem firmy i wybierać sprawdzonych partnerów takich jak Biuro Usług Księgowych SONAR Sp. z o.o.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszego biura, świadczącego usługi księgowe, w tym doradztwo księgowe. Bez względu na to, czy rozpoczynają Państwo przygodę z biznesem czy też prowadzą Państwo prężnie działającą firmę – wspólnie znajdziemy optymalne rozwiązania dla Państwa działalności. Outsourcing księgowości warto rozważyć, niezależnie od branży i skali prowadzonej działalności. Dlatego zachęcamy zatem do kontaktu oraz do nawiązania współpracy z Biurem Usług Księgowych SONAR Sp. z o.o.