Doradztwo podatkowe - Warszawa

Zarówno firmy, jak i osoby prywatne mają czasem styczność z zawiłościami polskiego prawa podatkowego i niezbędne jest wtedy zasięgnięcie opinii fachowców. Dlatego z pomocą przychodzi profesjonalne doradztwo podatkowe, świadczone w mieście Warszawa.

Biuro Usług Księgowych SONAR prowadzone jest przez licencjonowanych doradców podatkowych. Licencja dla Zbigniewa Waraksa i Krystyny Waraksa została wydana przez Krajową Radę Doradców Podatkowych odpowiednio w 1997 r. i 1998 r. w Warszawie. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksowe doradztwo podatkowe z różnych dziedzin prawa podatkowego.

Do głównych obszarów naszych działań należą:

 • Pomoc przy wyborze formy opodatkowania do nowo zakładanej działalności gospodarczej.
 • Przygotowanie dokumentacji założycielskiej firm (wnioski do KRS, CEIDG, Urzędów Skarbowych i ZUS.
 • Analiza dokumentów, wyników finansowych i rozliczeń z lat ubiegłych w celu sprawdzenia ich poprawności i zaproponowania ewentualnych zmian na przyszłość.
 • Pomoc dla osób prywatnych dotycząca wypełnienia wniosków do Urzędu Skarbowego bądź ZUS (np. spadki i darowizny)
 • Przygotowywanie sprawozdań dla GUS, banków i innych instytucji państwowych.
 • Udzielanie opinii i porad z zakresu prawa podatkowego.
 • Sporządzanie deklaracji i zeznań podatkowych oraz udzielanie pomocy w tym zakresie.
 • Wyprowadzanie zaległości na podstawie dostarczonej przez klienta dokumentacji.
 • Konsultacje w zakresie interpretacji przepisów podatkowych, aktów prawnych lub konkretnych zdarzeń wywołujących skutki podatkowe.
 • Konsultacje przygotowujące firmy i osoby fizyczne do kontroli przeprowadzane przez organy podatkowe.
 • Doradztwo dotyczące najmu prywatnego.
 • Pomoc w wypełnianiu wniosków dotyczących spadków i darowizn.
 • Szeroko ujęte porady z zakresu prawa pracy, w tym dostosowanie najkorzystniejszej formy zatrudnienia pracowników.

Powyżej przedstawiono tylko przykładowy zakres prowadzonych przez nas spraw. Oczywiście chętnie podejmiemy się również doradztwa podatkowego w innym zakresie.

Wiemy, że podatki to jeden z tych tematów, który jest szczególnie trudny dla polskich przedsiębiorców. Lecz trzeba się z nim zmierzyć bo odpowiednie zarządzanie zobowiązaniami podatkowymi przyczynia się do efektywniejszego prowadzenia każdej firmy. Dlatego poprzez naszą działalność zdejmujemy ten ciężar z barków osób, prowadzących biznes, zapewniając profesjonalne doradztwo podatkowe. Konsultacje oraz porady w zakresie interpretacji aktów prawnych, sprawdzanie poprawności dokumentów i rozliczeń podatkowych, reprezentowanie Państwa w przypadku sporów z organami podatkowymi, optymalizacja zobowiązań podatkowych i inne usługi to ogromne wsparcie dla każdego przedsiębiorcy. Warto przy tym wiedzieć, że oferujemy doradztwo okazjonalne lub stałą współpracę w umówionym zakresie. Tym samym można się zwracać do nas o pomoc nawet jeśli nie współpracują Państwo z nami na stałe.

Częste zmiany przepisów, a także wciąż rosnąca ilość obowiązków sprawiają, że przedsiębiorcy szukają profesjonalnego wsparcia i my to wsparcie w mieście Warszawa zapewniamy. Dzięki nam przedsiębiorcy mogą bezpiecznie i spokojnie rozwijać biznes. Śledzenie i analizowanie na bieżąco wszystkich zmian w przepisach podatkowych, dobór strategii podatkowych i interpretowanie przepisów warto zostawić nam. Tym bardziej, że wszelkie błędy i niedociągnięcia mogą wiele kosztować, a nawet mocno zachwiać stabilnością finansową firmy. Dlatego troska o bezpieczeństwo podatkowe to podstawa prowadzenia biznesu.

Bieżące doradztwo podatkowe, interpretacje podatkowe, sprawozdawczość podatkowa, zarządzenia ryzykiem podatkowym, prawno-podatkowa obsługa transakcji, wsparcie i reprezentacja podczas kontroli podatkowych i skarbowych to tylko niektóre z naszych usług. Klientów z miasta Warszawa wspieramy kompleksowo, pomagając prowadzić biznes na najwyższym poziomie.

Biuro Usług Księgowych SONAR Sp. z o.o. – zlokalizowane w mieście Warszawa to najlepsze wsparcie dla nowoczesnych przedsiębiorców. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i do nawiązania kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty i chętnie zaproponujemy korzystne rozwiązania. Od lat wspieramy naszych klientów w efektywnym zarządzaniu ich kwestiami podatkowymi i są to zarówno duże korporacje, jaki i niewielkie firmy rodzinne. Dlatego jesteśmy kompetentni, by zająć się podatkami również w Państwa firmie, o czym przekonały się już dziesiątki naszych klientów z miasta Warszawa. Ich zadowolenie i rekomendacja jest dla nas najlepszą wizytówką.